неділя, 31 березня 2019 р.

Година-реквієм " І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України"

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

Бібліотекою проведено годину-реквієм . Зав.бібліотекою розповіла про події зими 2014 року, про загибель героїв, ім'я котрим Небесна сотня, про українських патріотів на Сході України, що мають надвисоке почуття обов'язку і любові до країни. Бібліотекар ознайомила користувачів із новою літературою, яка поступила в бібліотеку про ті страшні події. А також було переглянуто відео презентацію "Україна - територія гідності і свободи" та хвилиною мовчання вшанувано пам'ять загиблих Небесної сотні, адже тоді загинув і наш земляк Ігор Дмитрів. Його батько був родом із Берлогів.




Бібліотекою оформлено тематичну поличку "Герої сьогодення - Небесна сотня". 

Година пам'яті "Крізь пекло Афганської війни"

15 лютого відзначаємо скорботний День пам'яті воїнів-афганців. Цього року минуло 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Що ми знаємо про цю нікому не потрібну війну, яка розтягнулася на довгих десять років?  У рідні домівки не повернулися 13833 юнаки, 312 пропали безвісти, доля 330 невідома.
Не повернувся і наш односельчанин -  Роман Фединяк. Він був єдиним сином у матері. Вшановуючи його пам'ять , бібліотекою, спільно із спілкою Афганців району та школою проведено годину пам'яті "Крізь пекло Афганської війни".
Священик відправив панахиду на могилі Романа, зав.бібліотекою коротенько розповіла біографію загиблого, ведучі розповіли про цю страшну Афганську війну, учні сьомого класу зачитали поетичні рядки про трагічну сторінку в історії. А учень дев'ятого класу Олександр Тунків зачитав останнього листа, якого написав Ромаг з війни та, на жаль, одержала його мати, коли уже поховала єдиного сина. Потім ветерани цієї війни поділилися своїми спогадами про неї.
У бібліотеці була оформлена книжкова виставка "Афганістан далекий і чужий, у кожній пам'яті живий". Також було переглянуто фільм "Афганець".





Година історичної правди "Україна неповторна, єдина, свята"


Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!

22 січня увійшло до національного календаря, як велике державне свято  - День соборності України. Цього року ми святкуємо 100- річчя соборності України.
Бібліотекою з учнями 8-9 класів проведено годину історичної правди "Україна неповторна, єдина, свята".
Бібліотекар розповіла користувачам про становлення і розвиток українського державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Також бібліотекар ознайомила з книжковою виставкою "Моя держава - Україна", на якій була представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до Соборності.
А ще було переглянуто слайд -презентацію "Історія Соборності у світлинах".
Такі заходи допомагають користувачам краще пізнати історію нашої держави.

субота, 30 березня 2019 р.

"Цікаві факти з дитинства та юності Степана Бандери"


"Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим, ніким не відібраний."
З юнацтвом проведено годину інформації. 
З дитинства Степан Бандера був кволим хлопчиком невеликого зросту та мав слабке здоров'я, тому при вступі до "Пласту" йому відмовляли, тільки з третьої спроби його взяли у "Пласт". А для цього Степан приклав дуже багато зусиль: він дбав про своє здоров'я, не курив, не пив, щоденно обливався холодною водою, займався бігом, плаванням, лижним спортом, любов гру  у шахи, співав у хорі, грав на гітарі. І вже у 22 роки Степан став керівником відділу пропаганди в ОУН.
У 23 роки він став заступником крайового провідника. А в 24 роки - крайовим провідником.
За його ініціативи було створено підпільну друкарню ОУН та хімічну лабораторію. Степан Бандера і Ярослава Стецька були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.
Майже всі члени сім'ї Степана Бандери загинули під час війни або в концтаборах.
Сам Степан був одружений, з дружиною Ярославою виховали трьох дітей, також дружина допомагала йому у боротьбі. Старожили села Берлоги згадують, що Степан Бандера був частим гостем у хаті читальні Берлогівської Просвіти. Він читав лекції про Україну і молодь уважно слухала його.
У бібліотеці оформлено тематичну поличку, а також було переглянуто відеофільм "Ціна свободи".