понеділок, 6 грудня 2021 р.

Година пам'яті "Свічка плакала у скорботі"

 Кожного року в останню суботу листопада ми вшановуємо пам'ять тих, хто загинув голодною смертю в страшні 30-роки.Поминаємо їх і шануємо. Працівники НД та б-ки долучились до вшанування пам'яті жертв Голодомору. Біля символічної могили священник відправив панахиду . З вступним словом виступила староста села І.Ясінець, а також ведуча Олександра Федик. Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх жертв Голодоморів,а також приєдналися до Всеукраїнської акції "Засвіти свічку". Запалімо свічку пам'яті у вікні свого дому ,яка символізує біль та жаль за невинно закатованими нашими співвітчизниками в 32-33 роках. В б-ці було організовано  тематичну поличку "Бодай те лихо не верталось" та переглянуто відеофільм "Голодомор 32-33 років".











Історична година "Україна - країна Гідності та Свободи"

  "Україна - країна Гідності та Свободи". Під такою назвою в бібліотеці спільно з НД була проведена історична година та переглянуто відеофільм "Майдан Гідності". Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї . Нині триває за неї боротьба. Україна заплатила високу ціну за свій Європейський вибір на Майдані і продовжує платити у війні на Донбасі.




Година пам'яті "Гаврилишин-економіст, громадський діяч, меценат".

 У бібліотеці с.Берлоги було проведено годину пам'яті "Гаврилишин-економіст,громадський діяч,меценат". На честь Б.Гаврилишина Україна відзначатиме День відповідальності людини. Свято українці відзначатимуть 19 жовтня. Гаврилишин  у статті "Українські дороговкази на роздоріжжі цивілізації" виклав основні проблеми нашої країни та вказав,що треба робити.На жаль,в Україні так і не навчилися слухати розумних. І це одна з головних вад. Після себе він залишив великий спадок, яким обов'язково треба скористатися.

Богдан Гаврилишин поїхав з України ще 1943 року. За цей час пройшов шлях від табору для переміщених осіб до визнання у світових колах, викладання в 70 країнах та консультування світових компаній. Він живе переважно за  кордоном, але завжди залишається українцем. Знає багато мов, але його українська — природна й милозвучна.


Перегляд відеофільму "Холодний Яр. Воля України або смерть"

 80 років тому, наприкінці вересня 1941 року, німецькі нацисти майже повністю знищили єврейське населення Києва. Масові розстріли відбувалися в урочищі Бабин Яр. Ця назва стала символом Голокосту, а також інших нацистських злочинів на українській території, адже в Бабиному Яру розстрілювали і ромів, і українців, і радянських військовополонених.



27 вересня бібліотекою з нагоди вшанування жертв трагедії у Бабиному Яру, було переглянуто відеофільм "Холодний Яр. Воля України або смерть".




Віртуальна подорож «Музеї Івана Франка» до 165 річниці з Дня народження Івана Франка

 Бібліотекою була проведена віртуальна подорож   «Музеї Івана Франка» до 165 річниці з Дня народження Івана Франка, а також голосні читання до 125 річниці виходу поетичної збірки "Зів'яле листя". 



А також бібліотекою було оформлено виставку "Іван Франко - письменник, мислитель, громадянин".




Літературно-музичний вечір "Хай буде вільна Україна на всі часи, на всі віки"

  24 серпня 1991 року сталася важлива подія - Україна проголосила про свою державну незалежність.

      До 1991 року Україна ніколи не мала державності як такої. Українські землі входили до складу кількох держав, серед яких були Польща, Австро-Угорщина, Росія. Важко навіть уявити, яких зусиль було докладено українцями, аби досягти жаданої мети - Незалежності. Цілі ріки крові пролилися, цілі моря сліз виточили очі. І ось ми уже святкуємо 30 річницю Незалежності України. 
    Та, на жаль, і тепер проливається кров молодих юнаків, які захищають державу від окупантів.
    У нашому селі святкування 30 річниці розпочалось ще зранку службою Божою у храмі. Після служби біля могили Січових стрільців о.Дмитро відправив панахиду за померлих героїв України. Хвилиною мовчання було вшановано всіх бійців за нашу Батьківщину. А пізніше відбувся святковий концерт, до благословення та привітання були запрошені о.Дмитро Халус та сільський голова Ірина Ясінець.







Бібліотекою була оформлена книжкова виставка "Навіки будь єдина, моя ти Україно!"

     Святкування цього свята не тільки нагадало українцям про здобутки і перемоги минулого, втрати і трагічні сторінки у розвитку й становленні країни як самостійної держави, але й вчило молоде покоління цінувати свою Батьківщину, не забувати про своє коріння і бути справжнім патріотом.
Також наше село Берлоги брали участь у театралізованому святі , присвяченому 30-тій річниці Дня Незалежності України "Ти у мене єдина" у с.Новиці.






Година-реквієм «Життя своє віддали, щоб жила Україна»



 Спільно з бібліотекою у клубі с.Берлоги проведено годину-реквієм "Життя своє віддали, щоб жила Україна". Зав.клубом розповіла про події зими 2014 року , про загибель героїв, ім'я котрим -Небесна сотня. Бібліотекар ознайомила користувачів з новою л-рою , яка поступила у б-ку, про ті страшні події,а також переглянули відеофільм "Україна територія гідності і свободи"та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих Небесної сотні. Адже тоді загинув і наш земляк Ігор Дмитрів, його батько був родом із Берлогів.У б-ці оформлена тематична поличка "Герої сьогодення-Небесна сотня"