неділя, 23 грудня 2018 р.

Година народознавства " Миколай, ти усіх оберігай"

     Грудень - щедрий на свята місяць. З особливою любов'ю та нетерпінням зустрічають діти та дорослі перше новорічне диво - день Святого Миколая Чудотворця. Історія цього свята дуже давня та цікава.  Усе життя Миколай допомагав усім християнам, а в першу чергу тим, кого спіткало горе, голодним  - їжу подав, бідних - збагатив,  хворих - уцілив, він швидко з'являвся там,  де був потрібний.
     Цікаво пройшла година народознавства з дошкільнятами. Завідуюча бібліотекою розповіла діткам про історію свята, а потім легенду про Чудотворця Миколая та запропонувала діткам розказати віршики, загадки про Святого Миколая, а також спитала чи були вони чемні. Діти відповіли , що були чемні і за це до них усіх вночі завітав Миколай  та залишив під подушкою подарунки. Вони розповіли про свої добрі вчинки , ділилися радістю. 
     А потім всі разом переглянули казку "Казка про Миколая".
    Цей день та цікаво проведений захід запам'ятається діткам надовго.

Історична година "ЗУНР - провісниця держави України"

    1 листопада був, є і залишиться в українському житті однією з найбільших подій Української історії. Саме тоді 1 листопада 1918 року на сторожовй ратуші Львова вперше замайорів національний жовто-блакитний стяг  і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західноукраїнськоїю республікою.
    Збройний виступ українців 8 листопада очолений Дмитром Вітовським і забезпечив проголошення ЗУНР.
     257 днів проіснувала ЗУНР, з 1 листопада 1918 року до 15 листопада 1919 року. Але  боротьба українського народу за незалежність закінчилась трагічною поразкою. Понад 40 тисяч юнаків віддали своє життя за волю, за кращу долю народу, за Україну.
     До цієї дати в бібліотеці було оформлено книжкову виставку "ЗУНР -  наша слава і гордість".
     А також переглянуто слайди "Станіславів - столиця ЗУНР" про діячів ЗУНР - Лева Бачинського, Дмитра Вітовського, Костя Левицького, Євгена Петрушевича та ін.
"Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани"  
М. Рильський

пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

"Андріївські вечорниці"

     13 грудня одне з великих та улюблених свят - день святого Андрія Первозванного, або як в народі називають,  свято Калити. Народні традиції міцно переплелися з релігійними та отак і дійшли до наших днів.
     Вечір напередодні свята Андрія вважався чарівним, а ніч доленосною. Цієї ночі кожен хотів дізнатися, яка доля його чекає цього року. Існувало багато парубочих ворожінь, але ще більше було, звичайно, дівочих.
      Цікаво пройшли Андріївські вечорниці з учнями 7 класу. Дівчата та хлопці так гарно зіграли ролі, що всі присутні ніби повернулись у ті давні часи. Дівчата напекли пиріжки із сиром, квасолею, з маком, капустою. А як було цікаво коли дівчата ворожили. Витягували із коробки предмети і так дізнавались , яким буде їх суджений.
      Ось такі Вечорниці бувають у нас і не важливо, скільки нам років, в якому столітті живемо, головне, наш народ найвеселіший, найзапальніший. Головне, що ми поважаємо українські звичаї та традиції і ніхто не скаже, що це старомодно, це актуально завжди.
Наша мета принести ці традиції через віки.

середа, 5 грудня 2018 р.

Екскурсія до міста Читайликів

Полюбіть книжки, малята!
Будуть всі вас поважати.
Виростайте не ліниві, 
І розумні, і сміливі.
Книга мудру дасть пораду, 
Книга розуму навчить
І ніколи вам не зрадить.
Діти, з книгою дружіть.
     Берлогівською бібліотекою була проведена "Екскурсія до міста Читайликів".
     Мета: дати користувачам поняття бібліотекар, читач, ознайомити з правилами користування, різноманітністю книг у бібліотеці, залучити дітей до читання книг і бережливого ставлення до неї.
    Безмежна сила книги, без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що оточує. Вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції. Книга - мудрий друг і порадник. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалась із покоління в покоління.
    Бібліотекар ознайомила користувачів з правилами поводження у бібліотеці та режимом роботи. З дітками була проведена вікторина за українськими народними казками. Вони були дуже активні, майже на всі питання дали відповідь.
    На завершення бібліотекар ознайомила дітей з такими правилами:
     - беріть книгу тільки чистими руками
    - не перегинайте книжку, від цього випадають її сторінки
    - не кладіть у книгу олівці та інші предмети, щоб не рвалася обкладинка
    - не загинайте сторінки, а користуйтеся закладками
    - не читайте під час їди
    - щоб книжка була чистою і довго вам служила, обгорніть її
     Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім сподобалася.

неділя, 2 грудня 2018 р.

Перегляд слайдів "Stop СНІД: знати, щоб жити"

     Керуючись положенням про проведення обласної акції "Бібліотеки за здоровий спосіб життя", бібліотекою було проведено перегляд слайдів "Stop СНІД: знати, щоб жити" з юнацтвом. Адже саме ця вікова група є найбільш ризикованою. Тому що юнаки йдуть з рідних домівок у самостійне життя і думають, що контролю від рідних не мають, дозволяють собі неприпустимі речі, про які потім жаліють та,  на жаль,   іноді буває пізно. Бібліотекар коротенько розповіла про історію виникнення вірусу та кількість хворих в Україні, повідомила про небезпеку, яку становить вірус імунодефіциту. А також бібліотекар намагалася роз'яснити безліч міфів про СНІД, якими переповнені засоби масової інформації ,формувати толерантне ставлення до людей, яких торкнулася ця біда. Як не прикро, але Україна займає одне із перших місць у Європі за темпами розповсюдження віл-інфекції. 
    Для користувачів було оформлено тематичну викладку літератури "Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас".
     З проведеного заходу бачимо, що кожна людина повинна усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти в кожен дім, кожну сім'ю.