вівторок, 19 грудня 2017 р.

Презентація книги "Чорнобиль: пам'ять жива"

     Бібліотекою було проведено презентацію книги "Чорнобиль: пам'ять жива" (Із спогадів ліквідаторів наслідків аварії з Рожнятівщини).
    Своїми спогадами поділився й наш односельчан Микола Лаврів. Він є ліквідатором І категорії і був він у самому центрі аварії.
     Як написала укладач цієї книги Галина Фреїшин:"Найкраще було би, якби не було цієї книжки, цих спогадів, віршів, цих фотографій". І справді так, через чиюсь страшну помилку чи просто проведений есперимент, над нами нависла страшенна невидима загроза під назвою "Чорнобиль". І наші земляки одні з перших стали у стрій ліквідаторів наслідків аварії. А чи знає теперішнє покоління цих героїв? Саме з цією метою укладник захотіла видати цю книгу спогадів. Це не вигадані історії, а дійсні спогади ліквідаторів ЧАЕС.
     Саме пан Микола ще раз поділився своїми спогадами  перед односельчанами.
     В кінці презентації зав.бібліотекою Світлана Шмигельська вручила йому книгу.


субота, 16 грудня 2017 р.

Година пам'яті "Вірність історичній правді: значення Української революції 1917-1921 років"

     З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України, творців національної державності, зміцнення міжнародного авторитету України та у зв'язку зі 100-річчям подій Української революції 1917-1921 років Президент України Петро Порошенко підписав Указ "Про заходи з відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 рр.", яким проголошено 2017 рік - Роком Української революції 1917-1921 рр.
     До цієї дати в бібліотеці проведено з учнями 7-8 класів годину пам'яті "Вірність історичній правді: значення Української революції 1917-1921 років". Бібліотекар розповіла користувачам інформацію про ті події, про учасників революції, чим хотіла підвищити патріотизм та інтерес дітей до України та до творців Української революції.  Головою Центральної Ради було обрано М. Грушевського. Також лідерами революції були  В. Винниченко, Д. Антонович, С. Петлюра, Д. Дорошенко, О. Лотоцький. А щоб більше дізнатися про події того часу з користувачами було переглянуто відеофільм "Шляхами Української революції".
     Вони з великим інтересом дивилися цю стрічку. В бібліотеці також оформлена тематична поличка "Визначні діячі Української революції".
     Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917-1921 років.

субота, 2 грудня 2017 р.

Година застереження: "СНІД: від відчаю до надії"

     1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вперше в Україні його відмічали 1 грудня 1988 року. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Адже за даними ООН поширення СНІДу у світі в цілому сповільнилась. Натомість в Україні ступінь поширеності ВІЛ/СНІД зростає. На початок 2017 року в Україні 238 тис. людей з ВІЛ усіх вікових груп, рівень поширеності ВІЛ становить 0.61%. Щодня в країні реєструється 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу.
     Цю годину застереження було проведено з учнями 9 класу, адже саме вони стануть скоро на самостійний шлях і вони повинні бути обізнані і обережні, щоб не попасти у тенета страшної чуми 21 століття.
    Бібліотекар запропонувала їм переглянути відеофільм "СНІД не обирає, його жертвою може стати кожен". Користувачі дізналися багато корисного з цього перегляду.
     Я надіюсь, що після перегляду цього фільму вони зроблять правильний крок.