середа, 28 грудня 2016 р.

Рік Божого милосердя

     2016 рік був проголошений Роком Божого Милосердя. В бібліотеці було оформлено тематичну поличку "Щасливий той народ, Господь якого Бог" та проведено годину духовності "Пізнаємо Боже милосердя". А також були переглянуті слайди із заходів про духовне життя нашого району.
    У Великодній час була пройдена Хресна дорога по селу, присвячена Року Божого Милосердя. Після цього в храмі проводились проповіді та розважання на тему Божого Милосердя.
Завданням кожного християнина є лише відкрити своє серце для Бога, і вчинити плідним Боже милосердя у своєму житті.
     Учасники реколекцій хотіли б скласти велику вдячність Богу за Його незліченні дари, а також усім хто долучився до організації та проведення реколекцій. І побажати у цей Ювілейний рік ще більше відчути близькість Бога, бути переміненим Його милосердям і свідчити Божу любов своїм життям.



Інтернет-подорож "Цікаві факти про знакову постать для України"

    У 2016 році Україна на державному рівні відзначала 150-річчя від дня народження першого президента України, визначного громадського діяча Михайла Грушевського.
    У бібліотеці була оформлена книжкова виставка "Михайло Грушевський – фундатор відродження української держави".
      З дітьми було проведено інтернет-подорож "Цікаві факти про знакову постать для України".
Діти багато дізналися цікавого з біогафії діяча.
     Народився Михайло Грушевський 29 вересня 1966 року в містечку Холмі, в родині педагога-славіста. Дід Грушевського, який благословив свого онука на навчання у Києві в університеті Святого Володимира, був за життя нагороджений двома орденами Святої Анни, бронзовим хрестом, орденом святого рівноапостольського Володимира, – і йому було подаровано дворянство. На Кавказі пройшли дитячі роки Грушевського. Навчаючись в університеті він працює під керівництвом Володимира Антоновича. Уже будучи на третьому курсі Грушевський написав свою першу наукову роботу «История Киевской земли от смерти Ярослава до конца XIV века» за яку він отримав в 1890 році золоту медаль. Очолював Наукове Товариство ім. Шевченка у Львові. Перебуваючи у цьому місті він створює бібліотеки і музеї. Заснував Львівську школу істориків України. 
     Грушевський як учитель був дуже ввічливий і приступний. До молодих студентів не говорив інакше, як «пане-товаришу». І справді був для них прихильним товаришем. Він усе вмів заохочувати молодь до праці, давав поради у важких питаннях, підтримував знеохочених. Часто запрошував студентів до своєї хати, де мав чудову бібліотеку; у кожній хвилині двері його хати були для них відчинені, він ніколи не шкодував свого дорогоцінного часу на балачки з «недопеченими» вченими.
     Наймасштабнішою працею Грушевського є багатотомник «Історія України-Руси». Його велика Історія України-Руси має дев’ять томів, понад 6000 сторінок друку.
     Є одним із засновників Української Національно-Демократичної партії.
     В роки Першої Світової війни був відправлений російською владою (яка досить вороже ставилась до діяча) в заслання до Симбірська. Також в нього було відібрано посаду професора у Львівському університеті.
     З 1916 року розпочинає активну політичну діяльність. Михайло Грушевський був обраний головою Української Центральної Ради. На уряді голови Центральної Ради Грушевський пробув тринадцять місяців.
     М.Грушевський став одним із засновників громадської міжнародної організації – комітету незалежної України та заснував Український соціологічний інститут. 1923 року був обраний академіком ВУАН.
     Користувачам дуже сподобалася ця інформація, деякі з них виявили бажання прочитати його праці.


вівторок, 13 вересня 2016 р.

25 років незалежності нашої країни

Батьківська земля – це моя Україна:
Південного Бугу казки і Дніпра,
Це доля народу буремна, нетлінна,
Джерела дитячих надій і добра.
Батьківська земля – веселкові світанки
І перше кохання, й народження мрій,
Із печі хліби, рушники й вишиванки,
Достиглого жита потік золотий.
Батьківська земля – це молитва до Бога,
Родина за пишним столом у свята,
В матусинім серці – за діток тривога,
У батьковім слові – відвертість проста.

    23 серпня берлогівським клубом було проведено вечір "Україна - свята і єдина".  Свято розпочав молитвою о. Дмитро Халус. Хвилиною мовчання було вшановано бійців, які загинули  за нашу Батьківщину.
     Вокальний ансамбль "Любисток" виконав гімн України та ряд інших патріотичних пісень. Роксолана Бучинська присвятила пісню "За вроду дякую батькам" нашому односельцю, воїну АТО Петру Ковальчуку.
      Звеселили свято танцювальні колективи під керівництвом Марії Лучко.
      Бібліотекою було оформлено книжкову виставку " 25 років незалежній Україні".

Бібліотечні посиденьки

     Подружились літом шестикласники Берлогівської школи з однолітком із Чикаго Максимом Василечко, який приїхав до бабусі на літні канікули. Діти поділилися думками про книги, про шкільне життя та свої захоплення. І, здається, нема між ними ніякої різниці.
     Найбільше їм сподобалась книга Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки"

Благоустрій клубного подвір'я

     Бібліотека села Берлоги долучилася до обласної   акції  «Бібліотечне подвір'я: фасад і міні-сад».
     Бібліотечне подвір'я – це те, що першим побачить користувач бібліотеки, завітавши до неї.
     Краса і естетичний вигляд бібліотечного подвір'я несе гармонію у життя. Упорядкована територія сприяє повноцінному відпочинку користувачів, прищеплює їм любов до природи, вчить дбайливо ставитися до зелених насаджень, привчає до охайності і порядку.
     В цілому бібліотечне подвір'я радує око бібліотекарів і користувачів протягом усього теплого періоду з квітня по жовтень. Для цього бібліотекарі підбирають рослини, здатні цвісти одні за одними.  Буйним цвітом цвістиме калина, туя  в спекотну погоду зробить холодок, а ялинка в міні саду залишатиметься ошатною і красивою цілий рік і чекатиме свого часу – зими, коли вона особливо прекрасна засніжена.
     Озеленення та благоустрій території принесе користь не лише теперішнім, а й майбутнім поколінням.


     Працівники бібліотеки дбають, щоб на клумбах завжди цвіли квіти від нарцисів до чорнобривців. А користувачам було приємно не тільки в приміщенні, а й у бібліотечному дворі.

 
     Якою дорогою огорожа б не була, та живопліт дивиться найкраще. Працівники бібліотеки завжди слідкують за його естетичним виглядом.
     Перед Днем незалежності працівники завжди долучаються до побілки та фарбування лавочок, щоб користувачам приємно було сісти на них.

четвер, 30 червня 2016 р.

Культурно-мистецька акція "Я, син народу, що угору йде"

     2016 рік в Україні проголошено роком Івана Франка (Указ Президента України «Про вшанування пам’яті Івана Франка» № 687/2015 від 08.12.2015 р.). До цієї дати у клубному закладі села Берлоги проведено культурно-мистецьку акцію "Я,син народу, що угору йде". У ній взяли участь парох села, сільський голова, клубні та бібліотечні працівники, школа.
     Захід розпочав молитвою о. Роман Наритник. Потім присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув у зоні АТО.
     Ведучі дали можливість глядачам побувати у Франковій безмежній цікавій країні та пройтися стежками його творчості від дитинства до кінця життєвого шляху. Вокальна група "Любисток" виконала пісні на слова поета "Ой ти, дівчино, з горіха зерня", "Червона калино, чого в лузі гнешся" та інші.
      "Марійська дружина" виконала "Молитву за Україну", а Роксолана Бучинська - пісню "Човен".

     Танцювальний колектив звеселив акцію веселими українськими танцями.
     На завершення всі учасники виконали молитву "Боже, послухай благання".

     Бібліотекою було оформлено виставку "Іван Франко - світоч національного відродження України" та проведено віртуальну подорож по музеї-садибі Івана Франка у Нагуєвичах.


Година пам'яті "Згадаймо знищених, закатованих, розстріляних"

     Щорічно в третю неділю травня українська громадськість відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. У цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою більшовицького режиму, був ув'язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Згадуємо знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів.
     В бібліотеці оформлена тематична виставка "Бодай те лихо не верталось!"

На цьому дні відзнака чорна, 
Щоб нагадати нам щемливо
Про літ страшних жорстокі жорна
І людських доль нелюдське мливо.
Вусатий повелитель часу
В живій ще крові по коліна.
Знаходив списки жертв щоразу, 
Щоб жорна рухались невпинно, 
Всі ті, з клеймом «антирадянські», 
Вже права вижити не мали.
Лише могили Биковнянські
Тіла знівечені приймали.
Невинних жертв репресій гори
Ледь-ледь встигали закидати.
Тож приспустіть в цей день прапОри, 
Щоб про катівню нагадати.
Бо час хоч пам’ять захистити
Про них, розстріляних по списку!
Жаль, епітафій не вмістити
Всіх на одному обеліску…


Свято вишиванки

     З нагоди Всесвітнього дня вишиванки Берлогівською бібліотекою було проведено годину народознавства "З бабусиної скрині", де були представлені роботи  майстрині Ганни Ясінець. Диву дивуєшся, як одна людина може вишити скільки виробів, працюючи у колгоспі, маючи господарку та виховуючи трьох дітей. Очі розбігаються від цього різнобарв'я.

Відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2016»

     18 квітня 2016 року у світлиці районної бібліотеки  відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2016». Цей конкурс проводиться щорічно з метою формування у дітей потреби до систематичного читання шляхом популяризації світової та української літератури для дітей та вироблення навичок самостійної роботи з дітьми. Кожен учасник конкурсу продемонстрував вміння аналізувати прочитану книгу, цікаво і доступно розповідати про улюбленого героя, заохотити до прочитання книги інших. Деякі учасники представили до уваги журі і всіх присутніх власні проби пера. Зокрема, користувачка бібліотеки села Берлоги Мельник Майя представила власний вірш "Героям АТО", тому що всією юною душею переймається подіями на сході країни. Вона отримала відзнаку за патріотизм та подарунок.

неділя, 21 лютого 2016 р.

Пам'яті Героїв Небесної Сотні

     21 лютого 2016 року у Берлогівському клубі пройшла Година пам'яті "Пам'яті Героїв Небесної Сотні".20 лютого вся Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. В наш час в історію України увійшла ще одна подія - Майдан, який змінив нашу державу, наш народ. На Майдані пролилася кров. Так з'явилася Небесна Сотня - це патріоти, які віддали своє життя за свої ідеали та переконання, і ми повинні пам'ятати про цих героїв, шанувати їх подвиги.
     Годину пам'яті розпочав отець Роман Наритник молитвою, потім прозвучав гімн України у виконанні народного аматорського ансаблю "Любисток".
      Ведуча Оля Романів коротенько розповіла про події, які відбувалися у лютому 2014 року. Читці читали вірші про героїв Майдану - Лесі Шмигельської, Галини Пухти та інші.

    Звучав гімн Майдану "Пливе кача" і під час цього гімну по залу з рук в руки передавали запалені свічки.
    Напевно, не було в залі жодної людини в якої під час гімну не виступали сльози на очах. Бібліотекою було оформлено книжкову виставку "Герої  не вмирають" та переглянутий фільм по інтернету "Зима у вогні".



пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Збережемо наш скарб - рідну мову

   19 лютого Берлогівською бібліотекою було проведено хвилинку-інформинку  "Збережемо наш скарб - рідну мову" з учнями 8-9 класів. 21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення. Щороку повністю перестають вживатися близько 10 мов. Для того щоб мова не зникла необхідно, щоб нею спілкувалися принаймі 100000 людей.
  
     Ми - українці, перестали цінувати свою мову. А вона, між іншим, визнана всім світом однією із наймелодійніших.Отож любі, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови, бо без мови немає народу.
     Метою цього заходу було глибше розширити знання дітей про мову, показати її багатство, мелодійність, красу, виховати у користувачів любов до рідної мови, рідної землі, художнього слова, розвивати почуття патріотизму національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб.
   Діти з цікавістю слухали про те, скільки мов зникає щороку, воно будуть старатися, щоб наша мова не зникла, а навпаки процвітала.