субота, 5 грудня 2015 р.

Проща до Берлогівської ікони Матері Божої

     Цього року виповнилося 150 років з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. До цієї дати проведено бібліотекою ряд масових заходів, а кульмінацією цієї події стала проща до Берлогівської ікони Пресвятої Богородиці, присвячена 5-ій річниці відродження та прославлення Святого місця та з нагоди 150-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького, яка відбулася в селі Берлоги з благословення архієпископа і митрополита Івано-Франківського УГКЦ кир Володимира Війтишина.
     Дійство розпочалося у старому храмі молитвою матерів за Україну, за дітей, за воїнів АТО, за припинення війни, за мир, злагоду і єдність між народом.
     Паломники все прибували та прибували, щоб побувати на намоленому святому місці, поклонитися Берлогівській іконі Пресвятої Богородиці, почути Боже слово з уст самого єпископа Йосафата Мощича під час Святої архієрейської Служби Божої, зачерпнути водиці з цілющого джерела біля каплички Святої Родини, послухати виступи учасників ІІІ фестивалю духовної пісні "Ми - діти Марії".

      Старий храм не міг вмістити всіх прочан, тому Свята архієрейська Служба Божа відбулася на сцені біля церкви за участю священників з цілого району.

     Слово Боже і молитви, які виголошували владика Йосафат та священники, мабуть проникало в кожне серце. наповнюючи його теплом. Єпископ просив заступництва Діви Марії та Спасителя для народу, щоб святий омофор охороняв кожного від усього злого.
       Настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Роман Наритник подякував владиці Йосафату за проведення архієрейської Сужби Божої в селі Берлогах, яка сприятиме наверненню багатьох людей до Бога, вручив Берлогівську ікону Матері Божої, побажав йому, щоб вона також була для нього захисницею.

      Після Літургії потік паломників процесійною ходою направився до Джерела Пресвятої Родини, де відбулося освячення води.
      Нинішня проща і фестиваль присвячений 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького. Єпископ Йосафат Мощич поблагословив на добро цей фестиваль духовної пісні "Ми - діти Марії" і сказав, що Матінка Божа теж почує нині спів на її прославу та цього святого місця, бо хто співає,  той двічі молиться. Своєрідним заспівом до фестивалю стала молитва митрополита за український народ, за Україну, яку прочитала ведуча Ірина Савчин:"Всемогучий Боже, царю Всесвіту, спасителю наш" . Піля цієї молитви розпочалося справжнє пісенне диво. Фестиваль розпочали родинний ансамбль Милівих "Русинка", а коли  на сцені з'явилися "Небесні ангелята" (ансамбль села Брошнева), то неначе справжні ангелята просили у Матінки Божої, щоб уже закінчилась війна, нехай не гинуть невинні люди, нехай солдати повернуться живі. щоб у дітей завжди було літо, щоб заговорили, почули, побачили німі, глухі. незрячі, щоб ніхто не хворів. На сцену виходили інші колективи не лише з парафій нашого району, а й з сусідніх Калуського і Долинського і навіть Тисминецького районів, також потішив своїм співом добре відомий у нашому районі протоієрей парох храму Серця Марії і Серця Ісуса з Долини Вітольд Левицький.
      Не можна було без сліз слухати "Монолог ненародженого дитятка" та вірш "Молитва матері" у виконанні їмості Оксани та її донечки Христини (с. Липа Болехівського деканату). На фестиваль завітали також учасники пластової спільноти с. Березівка (Тисменецький район), які поставили пантоміму мовою жестів, передавши страждання України в часи голодомору, воєн, Чорнобильської катастрофи. І лише з волі Божої та заступництва Діви Марії вона після проголошення незналежності у 1991 році почала воскресати і відроджуватись , знову заквітчалась барвистим вінком.

      Порадували своїм співом і Берлогівський народний аматорський вокальний ансамбль "Любисток" ("О, Маріє!, "Отче, тебе я питаю") та Марійська дружина при церкві Різдва Пресвятої Богородиці села Берлоги ( "Боже, дякую тобі"), а Ольга Романів піснею підтвердила, що творіння Бога може бачити всюди: в польоті птахів, у росі на пелюстках.
      Фестиваль завершив зведений хор ясенчан, які піснею закликали звільнити своє серце для Бога, і Він поселиться в нім, і нічого не буде страшне. Отець Роман Наритник подякував усім присутнім і організаторам за це дійство, побажав, щоб кожен учасник прощі узяв із собою часточку любові, зерна якої проростуть і в майбутньому дадуть добрі плоди, бо лиш любов до Бога спасе нас.
      Працівники районної бібліотеки теж приєдналися до організації цього дійства.

Віртуальна подорож "Галереями картин художника Володимира Романіва"

     Цього року уродженцю села Берлоги Романіву Володимиру Васильовичу виповнилося 55 років. Берлогівська сільська бібліотека провела віртуальну подорож "Галереями картин художника Володимира Романіва" з учнями 8-9 класів. Художник відомий своїми роботами не тільки на Україні, а й за кордоном.

      Володимир не тільки художник, а й відомий скульптор та графік. Романів В. В. учасник багатьох виставок у Калуші, Івано-Франківську, міжнародних конкурсів, пленерів. 2004 р. - переможець міжнародного конкурсу, який проводився в Польщі на замовлення угорського консулату( виготовив меморіяльну дошку з бронзи найславнішого угорського поета доби Ренесансу). У 2004 р. В. Романів був учасником Всеукраїнського симпозіуму скульптури "Воскресіння".
      Володимир Романів у 2006 році визнаний Людиною року в Польщі в номінації "Артист пластики". Також Володимир Васильович працює в галузі станкового малярства, графіки, монументальної скульптури, сакрального мистецтва. Він учасник багатьох міжнародних персональних та колективних виставок. В 1994 році брав участь у виставці живопису в м. Берн (Швейцарія), в 1997, 2000 рр. - у Нью-Йорку (Галерея європейського мистецтва, графіка), серед 70 авторів з різних країн світу В. Романів один представляв Україну. У 2007 році бере участь у Всеукраїнській художній виставці "Мальовнича Україна", яка проводиться в рамках Шевченківського літературно-мистецького свята "В сім'ї вольній новій". Володимир також працює в стилі карикатури.

      Помандрувавши "Галереями картин Володимира Романіва" діти були дуже захоплені його майстерністю у різних жанрах. Їм було дивно, як в одній людині може бути скільки талантів. Діти дуже горді за свого односельчанина.

      Хоча Володимир Романів проживає зараз у Калуші, він є частим гостем у рідному селі. Він бере участь у громадському житті села. Коли о. Роман Наритник звернувся до Володимира з проханням зробити копію образу Берлогівської Матері Божої, він погодився і зробив це дуже майстерно.
       Зараз Володимир Романів  має багато учнів у художній студії у м. Калуш.
      Також було переглянуто відео про Володимира Романіва "Знайомі незнайомці".