субота, 5 грудня 2015 р.

Проща до Берлогівської ікони Матері Божої

     Цього року виповнилося 150 років з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. До цієї дати проведено бібліотекою ряд масових заходів, а кульмінацією цієї події стала проща до Берлогівської ікони Пресвятої Богородиці, присвячена 5-ій річниці відродження та прославлення Святого місця та з нагоди 150-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького, яка відбулася в селі Берлоги з благословення архієпископа і митрополита Івано-Франківського УГКЦ кир Володимира Війтишина.
     Дійство розпочалося у старому храмі молитвою матерів за Україну, за дітей, за воїнів АТО, за припинення війни, за мир, злагоду і єдність між народом.
     Паломники все прибували та прибували, щоб побувати на намоленому святому місці, поклонитися Берлогівській іконі Пресвятої Богородиці, почути Боже слово з уст самого єпископа Йосафата Мощича під час Святої архієрейської Служби Божої, зачерпнути водиці з цілющого джерела біля каплички Святої Родини, послухати виступи учасників ІІІ фестивалю духовної пісні "Ми - діти Марії".

      Старий храм не міг вмістити всіх прочан, тому Свята архієрейська Служба Божа відбулася на сцені біля церкви за участю священників з цілого району.

     Слово Боже і молитви, які виголошували владика Йосафат та священники, мабуть проникало в кожне серце. наповнюючи його теплом. Єпископ просив заступництва Діви Марії та Спасителя для народу, щоб святий омофор охороняв кожного від усього злого.
       Настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці о. Роман Наритник подякував владиці Йосафату за проведення архієрейської Сужби Божої в селі Берлогах, яка сприятиме наверненню багатьох людей до Бога, вручив Берлогівську ікону Матері Божої, побажав йому, щоб вона також була для нього захисницею.

      Після Літургії потік паломників процесійною ходою направився до Джерела Пресвятої Родини, де відбулося освячення води.
      Нинішня проща і фестиваль присвячений 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького. Єпископ Йосафат Мощич поблагословив на добро цей фестиваль духовної пісні "Ми - діти Марії" і сказав, що Матінка Божа теж почує нині спів на її прославу та цього святого місця, бо хто співає,  той двічі молиться. Своєрідним заспівом до фестивалю стала молитва митрополита за український народ, за Україну, яку прочитала ведуча Ірина Савчин:"Всемогучий Боже, царю Всесвіту, спасителю наш" . Піля цієї молитви розпочалося справжнє пісенне диво. Фестиваль розпочали родинний ансамбль Милівих "Русинка", а коли  на сцені з'явилися "Небесні ангелята" (ансамбль села Брошнева), то неначе справжні ангелята просили у Матінки Божої, щоб уже закінчилась війна, нехай не гинуть невинні люди, нехай солдати повернуться живі. щоб у дітей завжди було літо, щоб заговорили, почули, побачили німі, глухі. незрячі, щоб ніхто не хворів. На сцену виходили інші колективи не лише з парафій нашого району, а й з сусідніх Калуського і Долинського і навіть Тисминецького районів, також потішив своїм співом добре відомий у нашому районі протоієрей парох храму Серця Марії і Серця Ісуса з Долини Вітольд Левицький.
      Не можна було без сліз слухати "Монолог ненародженого дитятка" та вірш "Молитва матері" у виконанні їмості Оксани та її донечки Христини (с. Липа Болехівського деканату). На фестиваль завітали також учасники пластової спільноти с. Березівка (Тисменецький район), які поставили пантоміму мовою жестів, передавши страждання України в часи голодомору, воєн, Чорнобильської катастрофи. І лише з волі Божої та заступництва Діви Марії вона після проголошення незналежності у 1991 році почала воскресати і відроджуватись , знову заквітчалась барвистим вінком.

      Порадували своїм співом і Берлогівський народний аматорський вокальний ансамбль "Любисток" ("О, Маріє!, "Отче, тебе я питаю") та Марійська дружина при церкві Різдва Пресвятої Богородиці села Берлоги ( "Боже, дякую тобі"), а Ольга Романів піснею підтвердила, що творіння Бога може бачити всюди: в польоті птахів, у росі на пелюстках.
      Фестиваль завершив зведений хор ясенчан, які піснею закликали звільнити своє серце для Бога, і Він поселиться в нім, і нічого не буде страшне. Отець Роман Наритник подякував усім присутнім і організаторам за це дійство, побажав, щоб кожен учасник прощі узяв із собою часточку любові, зерна якої проростуть і в майбутньому дадуть добрі плоди, бо лиш любов до Бога спасе нас.
      Працівники районної бібліотеки теж приєдналися до організації цього дійства.

Віртуальна подорож "Галереями картин художника Володимира Романіва"

     Цього року уродженцю села Берлоги Романіву Володимиру Васильовичу виповнилося 55 років. Берлогівська сільська бібліотека провела віртуальну подорож "Галереями картин художника Володимира Романіва" з учнями 8-9 класів. Художник відомий своїми роботами не тільки на Україні, а й за кордоном.

      Володимир не тільки художник, а й відомий скульптор та графік. Романів В. В. учасник багатьох виставок у Калуші, Івано-Франківську, міжнародних конкурсів, пленерів. 2004 р. - переможець міжнародного конкурсу, який проводився в Польщі на замовлення угорського консулату( виготовив меморіяльну дошку з бронзи найславнішого угорського поета доби Ренесансу). У 2004 р. В. Романів був учасником Всеукраїнського симпозіуму скульптури "Воскресіння".
      Володимир Романів у 2006 році визнаний Людиною року в Польщі в номінації "Артист пластики". Також Володимир Васильович працює в галузі станкового малярства, графіки, монументальної скульптури, сакрального мистецтва. Він учасник багатьох міжнародних персональних та колективних виставок. В 1994 році брав участь у виставці живопису в м. Берн (Швейцарія), в 1997, 2000 рр. - у Нью-Йорку (Галерея європейського мистецтва, графіка), серед 70 авторів з різних країн світу В. Романів один представляв Україну. У 2007 році бере участь у Всеукраїнській художній виставці "Мальовнича Україна", яка проводиться в рамках Шевченківського літературно-мистецького свята "В сім'ї вольній новій". Володимир також працює в стилі карикатури.

      Помандрувавши "Галереями картин Володимира Романіва" діти були дуже захоплені його майстерністю у різних жанрах. Їм було дивно, як в одній людині може бути скільки талантів. Діти дуже горді за свого односельчанина.

      Хоча Володимир Романів проживає зараз у Калуші, він є частим гостем у рідному селі. Він бере участь у громадському житті села. Коли о. Роман Наритник звернувся до Володимира з проханням зробити копію образу Берлогівської Матері Божої, він погодився і зробив це дуже майстерно.
       Зараз Володимир Романів  має багато учнів у художній студії у м. Калуш.
      Також було переглянуто відео про Володимира Романіва "Знайомі незнайомці".

вівторок, 4 серпня 2015 р.


Година духовності "Життя величне і страждальне"

     Людно було в неділю в клубі села Берлоги. А зійшлися люди на годину духовності "Життя величне і страждальне", приурочену 150-річчю від дня народження  Митрополита Української Греко-Католицької церкви, громадського діяча, мецената Андрея Шептицького. Дійство розпочав о. Роман Наритник молитвою та коротенько розповів про Митрополита.

     Шептицький для нас - пастир, богослов, вихователь, провідник, меценат, дипломат та святий учитель віри. Він - приклад для всього духовенства, як можна вірно і жертовно служити Божому народові. Митрополит Андрей не лише кермував церквою - розбудовував цілу християнську цивілізацію, приносячи християнські цінності в такі суспільні сфери як освіта, наука, мистецтво, охорона здоров'я. І всюди він діяв справді як слуга Божий. Перелік зробленого ним ніколи не буде вичерпним.

      Ведуча Яна Данчук ознайомила глядачів з життєвим і творчим шляхом Андрея Шептицького.


Вокальна група "Мелодія" та Марійська дружина виконали ряд духовних пісень.


     На завершення сільський голова Ірина Ясінець подякувала організаторам та учасникам цієї години духовності. Вона сказала, що почерпнула дуже багато цікавої інформації про Митрополита, який був тісно пов'язаний із нашим бойківським краєм.
     Сільською бібліотекою було оформлено виставку "Шляхами Митрополита Андрея Шептицького" та проведено перегляд виставлених книг.



     Отець Роман Наритник подарував бібліотеці 4 книги " Нехай Божа мудрість поведе нас". Це пастирське послання Глави УГКЦ з нагоди Року митрополита Андрея Шептицького. Він надіється, що вони не залежуватимуться на полицях.

середа, 22 липня 2015 р.

Краєзнавча подорож

     21 липня Берлогівською сільською бібліотекою проведено краєзнавчу подорож "Де ця вулиця, де цей дім?" з учнями 1- 4 класів. Помандрувавши вулицями села, діти дізналися багато цікавого: коли почала забудовуватися вулиця,  походження її назви та хто з видатних людей тут проживав. Новою інформацією для дітей було те, що, наприклад, вул. Р. Фединяка названо в честь односельчанина, який народився та проживав тут і загинув в Афганістані. Його посмертно було нагороджено Орденом Червоної Зірки. Не всі діти знали і про походження назви вул. Левицького. Бібліотекар повідомила їм коротеньку інформацію про те, що на цій вулиці у сім'ї священника Омельяна Левицького народився син Іван (1850-1913), який став відомим українським бібліографом. Діти з піднесеним настроєм ділилися враженнями про почуте. Вони гордилися тим, що саме в їхньому селі народилися такі відомі люди.


неділя, 24 травня 2015 р.

Стежками митрополита А. Шептицького

     У липні цього року виповняється 150 років з дня народження митрополита УГКЦ громадського діяча і мецената Андрея Шептицького, який вніс великий вклад у розвиток духовності українського народу. Його постать "огорнула добрими ділами, стала перлиною нашого християнського благочестя ".Ця велика постать тісно пов'язана з нашим бойківським краєм. Збудовані ще напочатку ХХ століття "Кедрові палати" в урочищі Підлюте та церква в яких перебував митрополит, - це той місток який єднає минуле з сьогоднішнім днем.
     24 травня у сільській бібліотеці села Берлоги проведено годину духовності "Стежками митрополита  А. Шептицького" з учнями 8-9 класів.
     Зав. бібліотекою С. Шмигельська ознайомила коротенько користувачів з біографією А. Шептицького. Свій шлях він обрав свідомо. Прагнув скромним пастирем-ченцем служити Богові та людям. Та Господові було цього замало, вимагав від нього ще  визначніших і маштабніших діянь, бо знав що він здатен на більше.Це людина, яка пройшла свій шлях від монаха до митрополита.Він казав що тільки велика любов до народу спонукала його взяти цю важливу ношу.
      Це людина патріот свого народу, він закликав вірних любити свій народ, бути патріотом своєї нації, пам'ятати й плекати своє українське коріння пишатися ним.
     Після години духовності діти переглянули цікаві слайди із життя А. Шептицького та дізнались багато цікавих новин про митрополита.

Результат пошуку зображень за запитом "фотографії життя А.Шептицького"Результат пошуку зображень за запитом "фотографії життя А.Шептицького"

вівторок, 28 квітня 2015 р.

Зустріч з ліквідатором Чорнобильської катастрофи



     26 квітня у сільській бібліотеці була проведена зустріч з ліквідатором Чорнобильської катастрофи  Лаврів Миколою Андрійовичем, який поділився спогадами про про ті трагічні роки, коли всі сили цивільних та військових були кинуті на ліквідацію наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС. Присутні мали можливість отримати відповіді на питання, які виникали під час зустрічі.

Кращий читач року

     22 квітня в Рожнятівській районній бібліотеці для дітей проходив конкурс "Кращий читач року". Берлогівську бібліотеку представляла учениця 6 класу Ірина Бичків, яка є користувачем сільської бібліотеки ще з дошкільного віку. На конкурсі вона поділилася враженнями від прочитаної книги Всеволода Нестайка "Дивовижні пригоди в лісовій школі". Це захоплюючі розповіді про пригоди друзів Колько Колючки та Косі Вуханя і їх однокласників, учнів спеціалізованої лісової школи з ведмежою мовою викладання. Книга про кмітливих, веселих маленьких героїв, які в різних незвичних ситуаціях діяли відважно, сміливо та проявляли кмітливість, доброту і щирість. Іринка порекомендувала прочитати її всім присутнім.

четвер, 19 березня 2015 р.

Досвід. Креативність. Майстерність.

     5 березня 2015 року у Рожнятівській центральній районній бібліотеці відбувся черговий День професійного спілкування на тему «Досвід. Креатив. Майстерність».
     У рубриці «Ділимось досвідом» працівники бібліотек с. Берлоги – Світлана Шмигельська, с. Топільське – Марія Бойчук, с. Камінь – Любов Бойчук та с. Петранка – Віра Кульчак за допомогою мультимедійної презентації провели годину майстерності «Запровадження нових послуг в діяльності публічних бібліотек». Бібліотекарями цих сіл було проведено  Вояж по бібліотеках «Досвід. Креативність. Майстерність.»
     Зав. бібліотекою села Берлоги поділилася досвідом по співпраці з владою "Бібліотека і громада: співпраця заради успіху".
     Виконавчий комітет сільської ради з активом села прийняли участь в обласному конкурсі проектів «Наблизимо владу до громади» і стали призером відповідного проекту на тему «Перетворимо сільський заклад культури на сучасну установу для громади села». Як результат, громада отримала кошти на проведення робіт з ремонту приміщення бібліотеки та сільського клубу.
ЗАВДЯКИ ПРОЕКТУ:
  • здійснено заміну вікон на теплозберігаючі;
  • встановлено електричне опалення;
        Саме цей проект створив умови для запровадження інноваційних технологій у бібліотеці.


     Завдяки тісній співпраці бібліотеки з сільським головою, органами самоврядування книгозбірня стала затишним місцем зустрічі, відпочинку, духовного спілкування місцевої громади.
     Завдяки новітнім комп’ютерним технологіям бібліотека надає інноваційні послуги, а саме:
  • безкоштовний доступ до інтернет-ресурсів;
  • Skype-спілкування;
  • Пункт доступу громадян до офіційної інформації;
  • відео презентації, віртуальні подорожі;
  • курси комп’ютерної грамотності;
  • Он-лайн реєстрації ЗНО, вкладників Ощадбанку, тощо;
  • спілкування у соціальних мережах;
  • розвиток бізнесу через Інтернет;
     До послуг користувачів діє Пункт доступу громадян (ПДГ) до інформації органів влади.
     А також до річниці Революції Гідності працівники села Камінь, Берлоги, Топільське та Петранка провели годину патріотизму «Герої не вмирають» до річниці Майдану.

   
    В кінці цього заходу було виконано гімн Майдану "Пливе кача".
     Історія кожного народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти, адже, хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.