2014 рік – знаменний для всіх українців. Він проголошений роком Шевченка, адже саме цього року йому виповнилося б 200 років.
До цієї дати Берлогівською сільською бібліотекою проведено багато цікавих заходів.
Цікаво і змістовно пройшла у бібліотеці зустріч поколінь «Ставлення до Кобзаря у нашій родині». На святкове дійство завіталао багато сільських родин, серед яких родина нині покійного Прокопа Хромея. Кобзар у цій сім’ї шанують нарівні із Біблією. Сімейній книзі-реліквії понад сто років. Порвану і зношену палітурку книги тридцять років тому Прокіп Хромей власноруч відреставрував і залишив своїм нащадкам сімейну святиню, яка тепер передається з покоління в покоління бойківської родини. Тепер цінною книгою опікується дочка Оксана Хромей-Дмитрів. На бібліотечному святі вона разом із своїми онуками Максимом та Віктором читали безсмертні твори великого поета. Коли вони побачили, що в бібліотеці організована книжкова виставка «Шевченко у моїй сім’ї», вирішили на деякий час віддати сімейну реліквію – книгу «Кобзар» на користування у сільську бібліотеку, щоб і інші могли долучитися до читання, чи навіть потримати в руках цю цінну книгу.
Також у бібліотеці з дітьми 4-5 класів проведено віртуальну подорож «Музеями Шевченка». Завідуюча бібліотекою Світлана Дмитрівна Шмигельська за допомогою Інтернету разом з дітьми «відвідали» Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка, літературно-меморіальний музей Т. Шевченка в селі Шевченкове, що на Черкащині, музей історії села Вільшана. Згодом юні мандрівники переглянули книги про життєвий і творчий шлях Кобзаря, що є в бібліотеці.
Незабутні враження залишив читачам бібліотеки перегляд відеоролика «Українські діти у світі читають Кобзар». Завдяки новітнім технологіям, приходу Інтеренету у сільську бібліотеку наші користувачі мають можливість отримувати значно більше різноманітної інформації. Особливо люблять юні читачі переглядати відеоматеріали, що доповнюють прочитані книги. Хоча вони всі читають і самі декламують вірші Тараса Шевченка, побачити як це роблять діти 3-6 років у Туреччині, Канаді, Вірменії, Грузії, Словенії – їм було надзвичайно цікаво. Та і дорослих до сліз зворушили поетичні рядки українського Генія, що звучали на ламаній українській мові. Всі із завмиранням в серці спостерігали, як ці маленькі артисти з неймовірною щирістю, непідкупністю, по-дитячому відверто декламували безсмертні творіння Шевченка. А переглянувши це відео, усі присутні і самі побажали взяти участь у таких читаннях.
Рік Шевченка продовжується, попереду ще багато цікавих зустрічей, відкриттів, позитивних вражень. Читаймо Шевченка разом.